Jak skutecznie chronić siebie i rodzinę przed negatywną energią

Kryształy ochronne. Prawie każda kultura i religia na świecie reprezentuje negatywną energię. Czy to jest złe oko, czarna magia, czy po prostu zazdrość, prawie wszystkie tradycje na świecie wspominają o jakimś rodzaju negatywnej energii. Jako ludzie, mamy do czynienia z dużą ilością negatywnej energii. Niezależnie od tego, czy jesteśmy źródłem tej energii, czy jej odbiorcami, może to mieć szkodliwy wpływ na nasze życie.

Ochrona przed negatywną energią

Istnieje wiele sposobów, w jakie osoba może wpływać na Twoje życie poprzez negatywną energię i różne inne formy agresywnej magii. Może to wpłynąć na Twój stan emocjonalny, duchowy, mentalny, a nawet fizyczny. Ochronne kryształy, te posiadające właściwości lecznicze, czy nawet te, które przeciwdziałają negatywnej energii, mogą przynieść Ci korzyści na różne sposoby. Na przykład, jednym z najczęstszych problemów, z którymi ludzie się borykają, padając ofiarą zazdrości i zawiści, jest uczucie, jakby mieli ciężar na swoich ramionach. Czują się niezwykle zmęczeni, wyczerpani, osłabieni i niezdolni do wykonywania codziennych czynności.

Tego rodzaju negatywna energia wpływa na Twoją duchowość i może mieć wpływ fizyczny. Podobnie, jeśli jesteś w stresującym środowisku, być może w pracy lub po prostu w domu, negatywna energia pochodząca od osób w Twoim otoczeniu może mieć podobny efekt. W tym przypadku te osoby mogą nie chcieć Cię faktycznie skrzywdzić, ale fakt, że jesteś przedmiotem ich uwagi i winowajcą problemu dla nich, czyni Cię odbiorcą ich energii. Na przykład, jeśli jesteś nauczycielem, to nie Twoja wina, że uczniowie nie zrobili dobrze na egzaminach, ale fakt, że to Ty sprawdzasz prace, skupia ich energię na Tobie. Podobna sytuacja dotyczy osób pracujących w innych rolach wysokiego stresu, takich jak lekarze, maklerzy giełdowi i osoby pracujące w służbach ratunkowych. Czasami nie możesz uniknąć bycia przedmiotem czyjegoś złego humoru, chociaż nie jest to bezpośrednio Twoja wina.

Kryształy ochronne jako bariera przed negatywna energią

Istnieją również bardziej skomplikowane sytuacje, w których chcesz mieć jakąś dobrą formę ochrony przed negatywnością i ciemną energią. Na przykład, ci, którzy uczestniczą w podróżach astralnych lub ci, którzy sami są uzdrowicielami i muszą radzić sobie z pacjentami przychodzącymi z różnymi problemami, muszą mieć dobrą ochronę, aby zabezpieczyć się podczas wykonywania swojej pracy. Nie możemy również zapominać, że czasami jest to po prostu stara dobra czarna magia i klątwy, których ludzie używają.

Zazwyczaj jest to, gdy ludzie przekroczyli poziom po prostu nienawidzenia Cię lub bycia zazdrosnym o Ciebie i naprawdę chcą Cię skrzywdzić do tego stopnia, że sięgają po takie taktyki. Na szczęście ochronne kamienie nie tylko blokują te energie i zatrzymują je w ich śladach, ale mogą nawet odepchnąć te energie z powrotem tam, skąd przyszły, tak aby wpłynęły na nadawcę. W ten sposób nie tylko zabezpieczą Cię przed jakąkolwiek negatywną energią zmierzającą w Twoim kierunku, ale mogą być Twoją obroną, jak również Twoim atakiem przed wszystkimi tymi problemami. Nawet w przypadku klątw, te kamienie mogą pomóc Ci usunąć urok i odesłać go do kogoś, kto go do Ciebie wysłał. W sumie kryształy zapewniają wszechstronną ochronę przed różnorodnymi zagrożeniami.

kryształy ochronne

Spójrzmy na niektóre z najlepszych kryształów ochronnych, które możesz użyć do ochrony.

Kryształ Górski

Kryształ górski to kryształ związany z jasnością i czystością, pod opieką Archanioła Michała. Jest to kryształ często używany do przywracania jasności noszącemu go. Jego właściwości oczyszczające sprawiają również, że jest świetnym kryształem do usuwania negatywnej energii i przywracania równowagi. Ważne jest, aby pamiętać, używając kryształu górskiego, że jako iż jest tak przejrzysty, jest to bardzo podatny na wrażenia kryształ. Cokolwiek są Twoje intencje, wzmocni je i będzie działał w tym konkretnym kierunku. Za każdym razem, gdy używasz kryształu górskiego, ważne jest, aby dokładnie określić, czego chcesz i jakie są Twoje intencje, aby uzyskać jak najwięcej wartości z tego kryształu. Pomoże Ci to zwalczać negatywność i przywrócić jasność umysłu, pomagając Ci nawigować przez wyzwania z lepszym skupieniem i jaśniejszym poczuciem kierunku.

Labradoryt

Labradoryt to niezwykle potężny kamień o wielu mistycznych właściwościach. Podstawowy kolor tego kamienia to ciemna czerń, a pokrywają go odcienie tęczy, które barwią całe spektrum. Połączone z jego błyszczącą naturą, daje noszącemu szereg mocy i również dużo ochrony. Ten kamień jest idealnym wyborem do walki z klątwami i urokami. Dobrze sprawdza się również w utrzymaniu własnej energii i pomaga w zapobieganiu wyciekom energii. Wielobarwna natura tego kamienia pozwala Ci badać własne siły. Głęboka czarna podstawa pomaga pozostać spokojnym i zrelaksowanym, jednocześnie chroniąc przed zewnętrznymi siłami. Ten kamień może być używany do ochrony na wszystkich poziomach, czy to emocjonalnym, duchowym, mentalnym czy fizycznym. Ochroni Cię również przed złymi uwagami, które mogą prowadzić do zazdrości czy zawiści.

Niebieski Kyanit

Niebieski kyanit to potężny ochroniarz i uzdrowiciel. Ponadto, silna relacja tego kamienia z Twoją czakrą gardła i trzecim okiem oznacza, że może pomóc rozwinąć większą jasność myślenia i lepsze zrozumienie, dlaczego lub jak mierzysz się z negatywną energią. Ten kamień jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają uzdrowienia z presji społecznej, nadużywających relacji lub po prostu złego nastawienia osób wokół nich. Daje również noszącemu siłę do mówienia prawdy i bezpośredniego mierzenia się z problemami. Czy to oznacza rozmowę z osobą, z którą masz problemy, czy stawienie czoła własnym wyzwaniom w bardziej bezpośredni sposób. To również świetny kamień, aby mieć przy sobie w każdej chwili, aby zapewnić ochronę przed wszelkiego rodzaju złem.

Hematyt

Mimo że jest to czarny kamień, zawiera dużą ilość żelaza i ma bardzo metaliczny połysk. Czyni to hematyt bardzo różnym rodzajem ochronnego kamienia. Podobnie jak inne ochronne kamienie, hematyt również absorbuje negatywną energię i inne energie niskiej częstotliwości, ale również tworzy barierę wokół noszącego. Błyszcząca powierzchnia tego kamienia tworzy barierę wokół noszącego, gdzie każda negatywna energia i inne szkodliwe częstotliwości skierowane na noszącego są odbijane. Ponadto, jednym z głównych problemów z negatywną energią jest to, że przerywa zdolność uziemienia celu. Ten kamień również przezwycięża ten problem dzięki wysokiej zawartości żelaza, którą posiada. W rzeczywistości wiele osób używa tego kamienia wyłącznie dla jego zdolności uziemienia. Kiedy używany jako ochronny kamień, nie tylko wykonuje obronę i atak, ale również pomaga zachować energię uziemioną i daje stabilność w życiu. Ten kamień czyni cuda dla ludzi, którzy mają trudności z koncentracją na rzeczach i dla osób wrażliwych na komentarze i opinie innych.

Fluoryt

Ten kamień jest używany wyłącznie dla jego ochronnych cech. Jedną z najlepszych rzeczy na temat tego kamienia jest to, że ma unikalną zdolność kamuflowania Twojej aury, czyniąc Cię niewidzialnym dla osób, które chciałyby Cię zaatakować lub wysłać na Ciebie klątwy. Jednocześnie jest doskonałym środkiem zaradczym na problemy wynikające z ataków negatywnej energii, takie jak wysoki poziom stresu, szkodliwe zachowania i inne konsekwencje negatywnej energii. Ten kamień oferuje szeroki zakres ochronnych właściwości i może być również używany do ochrony przed stresem elektromagnetycznym i negatywną energią pochodzącą od nieożywionych obiektów. Będąc wysoce ochronnym, ten kamień absorbuje negatywną energię, aby zachować maksymalną wydajność.

Ametyst

Ametyst to kamień o bardzo wysokiej wibracji używany do rzeczy takich jak medytacja, duchowość i spokój umysłu. Jest to kamień często używany przez ludzi starających się osiągnąć wyższy poziom świadomości, a nawet tych, którzy starają się chronić się przed negatywnymi wzorcami myślenia. Będąc kamieniem o wysokiej wibracji, świetnie radzi sobie z przeciwdziałaniem negatywnej energii. Może nawet przekształcać energię o niskiej częstotliwości w energię o wysokiej częstotliwości. Jednocześnie zapewnia warstwę ochrony przed wszelkiego rodzaju atakami duchowymi. Jeśli masz wyzwania związane z relacją, która nie działa, lub potrzebujesz wewnętrznej siły, aby poradzić sobie z pewnym wyzwaniem, to jest to kamień do wyboru.

Dymny Kwarc

Chociaż dymny kwarc jest ogólnie znany jako kamień o przyjaznej energii i świetny dla ogólnego dobrego samopoczucia, jest również bardzo potężnym kamieniem obronnym. Może zmienić negatywną energię w pozytywną energię i zapewnić ochronę przed szerokim zakresem ataków. Jako kamień leczniczy z natury, pomaga zapewnić energię do podniesienia depresji, zwalczenia lęku, walki ze strachem i wszelkiego rodzaju innych problemów wynikających z ataku duchowego. Ponadto, jeśli potrzebujesz lepszego uziemienia, ten kamień pomoże Ci to osiągnąć.

Czarny Obsydian

Czarny obsydian to prawdopodobnie najpotężniejszy kamień, jaki możesz wybrać, jeśli chodzi o ochronę. Jako że powstaje w wulkanach i jest wynikiem erupcji wulkanicznych, łączy w sobie elementy ognia, wody i ziemi i ma bardzo dynamiczną naturę. Chociaż bardzo potężny, jest to bardzo wrażliwy kamień. Pęka jak szkło i często ma niezwykle ostre krawędzie, które są o wiele ostrzejsze niż wiele przedmiotów wykonanych przez człowieka. Ta ostra natura czarnego obsydianu jest postrzegana jako podobna do jego zdolności przecinania nawet najintensywniejszych ataków duchowych. Może pomóc Ci przeciąć więzi z ludźmi, którzy mają negatywną energię, i może odciąć wszystko w Twoim życiu, co sprawia Ci problemy. Jest postrzegany jako rozwiązanie wszelkiego rodzaju czarnej magii czy klątwy, bez względu na to, jak zaawansowane mogą być.

Dżet

To jest kolejny bardzo potężny ochronny kamień, który sprawdza się wyjątkowo dobrze przeciwko czarnej magii, urokom i klątwom. Interesującą rzeczą w dżecie jest to, że jest to faktycznie skamieniałe drewno, a nie technicznie kamień, co dodaje do dojrzałości i intensywności jego natury. Często jest używany dla osób, które uważane są za powracające na Ziemię po reinkarnacji i stawiające czoła wyzwaniom, które mogą nosić z poprzedniego życia. Jednakże, będąc bardzo gęstą formą drewna, jest również bardzo szybki w absorbowaniu negatywnej energii i dlatego wymaga dużo czyszczenia. Jeśli masz problemy finansowe lub cierpisz na chorobę, to jest kamień, który powinieneś mieć.

Czarny Turmalin

Czarny turmalin to kamień ogólnie ochronny, który daje Ci wielkie poczucie uziemienia i zwiększa pozytywność. Świetnie absorbuje negatywną energię i również przekształca te niskie częstotliwości w znacznie wyższe częstotliwości, które wzmacniają pozytywne uczucia w noszącym. Służy również jako duchowa tarcza i pomaga noszącemu trzymać się z dala od negatywnych myśli i wszelkiego rodzaju wewnętrznych wyzwań. Wspiera również połączenie między Twoją czakrą korzenia a Ziemią, co czyni go świetnym dla uziemienia. Jeśli szukasz ochrony przed zarówno zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi wyzwaniami, to jest to kamień do wyboru.

Czarny Jadeit

Może być łatwo chronić się za pomocą niektórych kamieni, ale czasami może być trudno faktycznie znaleźć źródło problemu. Czarny jadeit to kamień często związany z intuicją i, z tego powodu, jest świetnym kamieniem do użycia, gdy próbujesz dotrzeć do sedna

problemu. Jednocześnie pomaga również rozwijać Twoją intuicję i pomaga żyć mniej skomplikowanym życiem. Jest to świetny kamień ochronny, który korzysta również na Twoim trzecim oku.

Piryt

Piryt to kolejny bardzo potężny kamień do ochrony, który ma również świetne właściwości lecznicze. To taki, który często jest mylony ze złotem i znany jako złoto głupców. Ponadto, ten kamień ma właściwości lecznicze zarówno dla ciała, jak i umysłu i może przeciwdziałać negatywnej energii. Często kojarzony z ogniem. Jest to kamień ochronny, który odpycha negatywną energię i spala energię oraz negatywność, której doświadczasz. Jednocześnie, kiedy jest polerowany, może być na tyle odblaskowy, że jest używany jako kamień ochronny, który nie pozwala żadnej energii wejść do Twojej aury. Jednakże, jest to również jeden z kamieni, który wymaga regularnego czyszczenia i ładowania. Konsekwentnie go utrzymuj, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tego kamienia.

Smithsonit

Smithsonit to kamień, który często jest używany ze względu na jego relaksujące i kojące właściwości, które pomagają uspokoić duszę, umysł i ciało. Ten kamień ma bardzo silne właściwości lecznicze i jest szczególnie przydatny, gdy chronisz się przed własnymi walkami i wyzwaniami. Nie ma na celu chronić Cię przed zewnętrznymi rzeczami. Pomaga uporządkować rzeczy we własnym umyśle i daje Ci ochronę, która sprawia, że czujesz się komfortowo we własnej skórze. Jest to świetny kamień dla tych, którzy przechodzą przez osobiste problemy i tych, którzy stoją przed wieloma decyzjami.

Cytryn

Cytryn to kamień związany z obfitością i jasnością. Pomaga chronić noszącego przed wyzwaniami mentalnymi, niepokojącymi myślami i negatywną energią. Ma zdolność zmiany negatywnej energii w pozytywną energię i ma również pozytywny wpływ na trzecie oko i czakry korony. Pomaga w takich rzeczach jak złe myśli, niepokojące wspomnienia, ataki paniki, nerwowość i wszelkiego rodzaju osobiste wyzwania o naturze mentalnej lub duchowej.

Używanie kryształów do ochrony

Ochronne kryształy, takie jak te omówione powyżej, mogą być używane na różne sposoby. Najczęstszym sposobem jest noszenie ich, czy to w formie pierścionka, czy naszyjnika, czy jakiejkolwiek innej biżuterii. Jednakże, aby uzyskać jak najwięcej z kryształu, najlepszą praktyką jest oczyszczenie kamienia, naładowanie go i ustalenie jasnej intencji za każdym razem przed jego noszeniem. Niektóre z tych kamieni mają wiele cech i funkcji, i zawsze istnieje szansa, że nie będą zachowywać się w sposób, w jaki chcesz. Ponadto, intensywna moc z potężnych kamieni może być również przytłaczająca dla noszącego, więc zawsze dobrym pomysłem jest ustalenie swoich intencji poprzez słyszalne potwierdzenie przed ich noszeniem. Twoje potwierdzenie jest jak mówienie kamieniowi, co ma robić. W ten sposób możesz skupić kamień na pewnej charakterystyce i dać Ci to, czego potrzebujesz.